DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Miroslav Beblavý

Nestraníci

...premiér si robí tlačovku, kde si slávnostne odsekáva balíček (sociálny, pozn.), nechajte ma dokončiť, 1500 miest (pre materské školy, pozn.)..

Beblavý vs. Draxler o slovenskom školstve - 26.10.2015
Pravda

Premiér Robert Fico sa zúčastnil vo štvrtok 22. októbra 2015 na tlačovej konferencii v priestoroch Materskej školy na Sadovej ulici v Rovinke, kde oznámil vznik 67 nových tried v materských školách pre 1500 detí. Na toto opatrenie bolo vyčlenených 5 miliónov eur zo sociálneho balíčka. Výrok hodnotíme ako pravdivý.

Vo štvrtok 22. októbra 2015 sa konal spoločný brífing predsedu vlády SR Roberta Fica a ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Juraja Draxlera v obci Rovinka. Na tejto konferencii oznámil premiér Robert Fico splnenie ďalšieho opatrenia 2. sociálneho balíčka - rozšírenie kapacít materských škôl. V rámci tohto opatrenia by sa malo vytvoriť 67 nových tried, 1500 miest a zamestnanie by malo nájsť 130 učiteliek. Na zvýšenie kapacít materských škôl bolo v 2. sociálnom balíčku vyčlenených celkovo 5 miliónov eur.
 
"Vďaka dotácii ministerstva školstva na rozšírenie a udržanie kapacít materských škôl formou prístavby, výstavby či rekonštrukcie, ktorá je súčasťou i druhého vládneho sociálneho balíka, vznikne v škôlkach na Slovensku 67 nových tried. Vytvoria sa tak priestory na prijatie zhruba 1500 detí a zamestnanie 130 učiteliek. Na dnešnom brífingu o tom informovali minister školstva Juraj Draxler a premiér Robert Fico, ktorý tak považuje túto úlohu z druhého sociálneho balíka za splnenú."
(TASR)

Dátum zverejnenia analýzy: 25.10.2015
success
error