DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Béla Bugár

MOST-HÍD

Ja hovorím ešte raz, že žiadna vládna koalícia nemôže tak fungovať, že jeden z vládnej koalície povie, že ja nie a tým pádom že ideme ďalej. No nemôžme ísť ďalej, lebo už minulý týždeň naznačil v jednej relácii pán Sulík dokonca mne, že no my sme jediní, ktorí chránime záujmy vôbec teda slovenských občanov.

Robert Fico, Ivan Gašparovic, Béla Bugár (každý sám) - 03.10.2011
Nepravda

" Ja vám vravím, my nebudeme hlasovať za euroval preto, lebo. Teda za
rozšírenie eurovalu preto, lebo toto rozšírenie Slovensko masívne poškodí," povedal Richard Sulík v relácii Na telo (25.septembra 2011).  

"Ale celý ten proces, to je celé pomýlené. V tom je problém a ja sa nebudem určite nič, ja nebudem určite nič so zaťatými zubami podporovať, keď nie niečo nezmysel a keď to jednoducho masívne má poškodiť, tak s tým súhlasiť nebudem, aj keby hneď v iných krajinách s tým súhlasiť mali, že do nohy. Jednoducho nie. Keď raz, aj keď sto ľudí bude tvrdiť, že dva plus dva je päť, no nie je, nie je. Je jedno, koľko ľudí to tvrdí, nie je to dva plus dva, nie je päť. A ešte k tým krajinám, ktoré sú tak veľmi za. Včera alebo predvčerom som čítal, že grécky parlament rýchlo a jednoznačne schválil rozšírenie eurovalu. No jasné, že áno. Veď koľko z tých 17 krajín čaká na peniaze, že dostanú peniaze z eurovalu? Tak čudujete sa, že tí sú zas?"

Sulík hovoril o škodení občanom SR. Priamu zmienku, v ktorej mal uviesť Sulík, že ako jediný chránia záujmy občanov sme nenašli.Dátum zverejnenia analýzy: 02.10.2011
success
error