DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Pavol Abrhan

KDH

Ja som presvedčený, že je to určitý posun, veď nebolo tak dávno na tlačovej konferencií 18 poslancov SaS stálo a tvrdili, že za euroval nezahlasujú jednotne (s ostatnou časťou koalície pozn.). Je tam určitý posun v tom, že už to bolo len 18 poslancov, pričom v poslaneckom klube je 21 poslancov,

Pavol Abrhan vs. Jozef Kollár - 26.09.2011
Neoveriteľné

P. Abrhan mal zrejme na mysli troch Obyčajných ľudí, ktorí sú stále členmi poslaneckého klubu SaS (I. Matovič bol vylúčený). Ako vyplýva z výroku, je pravda, že všetkých 18 poslancov za SaS sa zúčastnilo tlačovej besedy (utorok, 20. septembra 2011), kde deklarovali postoj nehlasovať za navýšenie eurovalu a rozšírenie jeho kompetencií.  Ako píšu HN, proti eurovalu nie je len SaS, ale aj štvorica poslancov Obyčajní ľudia a OKS v klube Mostu-Híd. Dnes už I. Matovič, hovoriac za všetkých Obyčajných ľudí, pripustil, že za určitých podmienok by euroval schválil.
P. Abrhan sa snaží naznačiť, že traja poslanci sa nezúčastnili tohto vystúpenia, pretože môžu s eurovalom súhlasiť, nedokážeme však overiť či sa tam nezúčastnili z tohto dôvodu, alebo z princípu, že predstavujú inú frakciu.

Dátum zverejnenia analýzy: 25.09.2011
success
error