DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Rafael Rafaj

SNS

To je pravda, že v začiatku nám euro pomohlo. To je v poriadku, nie je pravda, čo ste uviedli vo svojej téze, že by SNS bola proti euru.

Pavol Abrhan, Rafael Rafaj a Ondrej Dostál - 19.09.2011
Pravda

Ján Slota sa na tému vstupu do eurozóny a prijatia eura vyjadril takto: „Ja som bol vždy za vstup do eurozóny, ja, aj moja politická strana. Ale ja som tu kvôli voličom," povedal. Až 75 percent ľudí má podľa neho z eura vážne obavy. Slota si myslí, že prvé dva roky po zavedení eura budú ťažké.
O päť rokov bude ale prínos eura viditeľný. "Zo strategického hľadiska to bude mať obrovský kladný efekt," povedal. (SITA z dňa 9. marca 2008)

TASR z dňa 7. mája 2008: „Predseda SNS Ján Slota vyslovil spokojnosť s dnešným odporúčaním Európskej komisie (EK), ktorá dala zelenú vstupu Slovenska do eurozóny k 1. januáru 2009. Súhlas od komisie Slota očakával, lebo Slovensko spĺňalo všetky podmienky s veľkou rezervou aj dobrou perspektívou do budúcnosti.

"SNS vie, že prijatie eura prináša aj isté riziká z pohľadu bežného občana. Z dlhodobého hľadiska však ide o veľmi významný a pozitívny prínos pre ekonomiku Slovenska," povedal dnes pre TASR predseda SNS. "Som veľmi rád, že Európska komisia odporučila prijatie eura na Slovensku," dodal.

Dátum zverejnenia analýzy: 18.09.2011
success
error