DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Marek Maďarič

SMER-SD

Pán Robert Fico prijal pozvanie premiérky. Bolo to rokovanie krátke, pretože po položení vecnej otázky, koľkými hlasmi disponuje pani premiérka, keďže sa sama dala do pozície zháňania tých hlasov, tak z toho rokovania odišiel.

Richard Sulík vs. Marek Madaric - 05.09.2011
Pravda

Stretnutie R. Fica s premiérkou I. Radičovou ohľadom otázok spojených s eurovalom 1 a 2 sa uskutočnilo 16. augusta 2011. Rokovanie však bolo veľmi krátke.

Podľa vyjadrenia R. Baťa, hovorcu pani premiérky, pán Fico zopakoval svoje politické stanovisko,že podporu eurovalu vysloví v prípade, ak bude mať koalícia väčšinu na presadenie zmien. I. Radičová ho vecne informovala o tom, čo všetko treba urobiť, aby sa závery summitov EU a Eurozóny nejakým spôsobom premietli aj do praxe.

Podľa vyjadrení R. Fica mu premiérka nevedela povedať s koľkými hlasmi v NR SR môže v otázke podpory eurovalu rátať.  Ako uvádza denník Pravda, "po stretnutí s predsedníčkou vlády (R. Fico, pozn.) vyhlásil, že rokovať s ňou nemá význam, lebo nevie nič garantovať.

Dátum zverejnenia analýzy: 04.09.2011
success
error