DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Iveta Radičová

SDKÚ-DS

Je tu 27 členských krajín a nepodpísanie za vládu návrhu tejto zmluvy znamená, že 26 krajín sa nemôže zúčastniť vytvorenia takéhoto mechanizmu (Eurovalu 2 pozn.). Nemôžu spustiť ratifikáciu.

Iveta Radicová - 27.06.2011
Pravda

Server aktualne.sk z 13. júla 2010:

"Podpis Slovenska je nevyhnutný na to, aby sa spustil celý mechanizmus. Podľa tlačových agentúr považuje Európa to, že sa k eurovalu pridá aj Slovensko, za samozrejmosť."


Server pravda.sk z 25. júna 2010:

"Podpis Slovenska je nevyhnutný na spustenie finančnej záchrannej siete v sume 750 mld. eur, ktorá je pre región kľúčovou časťou pri pokuse vyriešiť svoje dlhové problémy. "Základnou otázkou pre európsku integráciu je, že keď sa na niečom jednomyseľne dohodneme, budeme to dodržiavať. Preto predpokladám, že Slovensko náležite, čim skôr, tým lepšie, podpíše rámcovú dohodu," povedal Rehn v rozhovore pre agentúru Reuters."

Pravda.sk zo 4. apríla 2011:

"Bývalý minister zahraničných vecí, europoslanec za SDKÚ Eduard Kukan upozorňuje, že keby bolo Slovensko proti, Európsky stabilizačný mechanizmus by zablokovalo. "Bolo by to absolútne vybočenie z radu. Museli by sme počítať s tým, že by nám to ostatní v budúcnosti vrátili. Teraz nehovoríme o tom, či je to správne, alebo nesprávne. Ale ak by sa tak Slovensko zachovalo, bolo by to brzdenie celého európskeho vývoja," hovorí Kukan."


Dátum zverejnenia analýzy: 26.06.2011
success
error