DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Iveta Radičová

SDKÚ-DS

Keď ručíte nejakým, napríklad svojim majetkom alebo tým, čo máte, aby som to čo najjednoduchšie povedala, tak sa zohľadňuje váš stav, v akom ste. Slovenská republika nespľňa ten rating AAA.

Iveta Radicová - 27.06.2011
Pravda

Pravda.sk zo 6. júna 2011: "Medzinárodná ratingová agentúra Moody's Investors Service 17. mája (2011) potvrdila Slovensku rating záväzkov v zahranicnej a domácej mene na stupni A1."

Na dosiahnutie ratingu Aaa, ktorý je  v tejto agentúre najvyšší by muselo Slovensko prejst cez další investicný stupen (Aa3, Aa2, Aa1)

Openaizoch.sk zo 6. júna 2011: "Ratingová agentúra Fitch potvrdila úverový rating Slovenskej republiky na úrovni A+ so stabilným výhladom. Ako dôvod Fitch uviedla vysoký hospodársky rast, nízku infláciu, ako aj relatívne silný bankový sektor. No vzhladom na minulorocný rozpoctový deficit na úrovni 7,9 % hrubého domáceho produktu (HDP) bude musiet vláda pokracovat vo fiškálnej konsolidácii, ak chce zabránit prípadnému tlaku na zníženie ratingu v budúcnosti."

Aj v tejto metodológii ratingu by Slovensko na dosiahnutie najvyššieho stupna AAA, muselo prejst cez další investicný stupen AA.


Dátum zverejnenia analýzy: 26.06.2011
success
error