DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Lucia Žitňanská

MOST-HÍD

Potom, ako sa predviedol naozaj kandidát Smeru pán Trnka v tom známom prejave, kde veľmi nekultúrne naozaj sa vyjadroval aj o poslancoch a o iných politických stranách, myslím si a som o tom presvedčená, je to verejné tajomstvo, že už aj samotným poslancom Smeru vadilo, že kandidátom Smeru je pán Trnka a radšej ste odišli.

Robert Kalinák vs. Lucia Žitnanská - 20.06.2011
Pravda

Na začiatku februára 2011, keď Dobroslav Trnka končil vo funkcii generálneho prokurátora s ním TV Markíza spravila rozhovor (viď druhé video). Z Trnkových vyjadrení, ktoré je možné označiť ako nekultúrne, vyberáme napríklad:

"Ja tu žijem v tomto prostredí kompletný celý svoj život. Títo ľudia sa tuná pregrcávajú a pretulávajú od sociológov, cez politikov, na filozofiu a sociológiu a zasa niekam a nikde. Čo to je Zajac? Čo robil ten pán Zajac poslanec? Dostál? Ja neviem, Matovič? Čo robili? Kde tu boli tí ľudia? Trtošili sa niekde po tomto štáte a zrazu sú zvolení poslanci? Toto sú zástupcovia ľudu? Nehnevajte sa  na mňa. Toto je cirkus Humberto na kvadrát, nie ani na druhú, ale na kvadrát..."

Žiaden poslanec Smeru-SD k týmto vyjadreniam nezaujal stanovisko a ani neskôr sa nikto zo Smeru-SD verejne nevyjadril, že by mu Trnka, ako kandidát na generálneho prokurátora, prekážal. Žitňanskej presvedčenie, že ide o verejné tajomstvo tak naďalej zostáva len nepotvrdenou domnienkou.

pozn.: celý rozhovor je k dispozícii tu.

Dátum zverejnenia analýzy: 19.06.2011
success
error