DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Robert Kaliňák

SMER-SD

Pán Galko ráno oceňuje 99-ročného ministra, 99-ročného generála v Trenčíne, ale zrazu na to sa veľmi intenzívne ponáhľa na stranícku tlačovku, kde chce SaS 9:30 vyhlásiť, že už nebude zvyšovať dane po tom, čo dane v skutočnosti zvýši, čiže pán Galko, toto je konkrétne predvedenie vašich, to je predvedenie vašich, to je štvrtý máj.

Lubomír Galko vs. Robert Kalinák - 12.06.2011
Pravda

Minister Galko 4. mája 2011 gratuloval  v Trenčíne najstaršiemu generálmajorovi vo výslužbe Jánovi Samuelovi Strculovi, ktorý oslávil 99. narodeniny.

Podľa informácie televízie TA3 sa tlačovej konferencie strany SaS 4. mája 2011 okrem predsedu Sulíka zúčastnili všetci ministri strany, teda aj minister obrany Galko. Na tlačovej konferencii bolo oznámené, že SaS už nepodporí ďalšie zvyšovanie daní.

O koľkej minister gratuloval zistiť nevieme, no správa TASR o tejto udalosti bola uverejnená o 10:00 hod, takže je možné predpokladať, že sa udalosť udiala pred zmienenou desiatou hodinou. Čas konania konferencie v Bratislave sa nám overiť nepodarilo, a teda ani to, ako veľmi sa minister musel ponáhľať. Bol ale na oboch akciách.

Dátum zverejnenia analýzy: 11.06.2011
success
error