DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Ľubomír Galko

Demokratická strana

...veď tam je firma, kde ste vy boli v dozornej rade, pán Kaliňák, tam je firma, kde ste vy boli v dozornej rade, a tá firma dostala subdodávku na ten váš slávny MOKYS, ktorý bol v hodnote 200 miliónov eur, 200 miliónov eur, nechajte ma dohovoriť a tá firma dostáva, tá firma dostáva tú subdodávku, a ten dodatok podpísal váš nominant päť dní alebo niekoľko dní pred voľbami.

Lubomír Galko vs. Robert Kalinák - 12.06.2011
Neoveriteľné

Galko vycítal Kalinákovi kauzu ohladne komunikacného systému Mokys. Ako informuje TA3 v roku 2007:

"Inšpekcia ministerstva obrany preveruje jeden z najväcších tendrov na Slovensku za 7 a pol miliardy korún. Týka sa dodávky mobilného komunikacného systému Mokys pre rezort obrany. V médiách sa tiež objavili podozrenia že vo firme ktorá z tendra profitovala pôsobil aj minister vnútra Robert Kalinák."Portál aktualne.sk informuje o tendri v júni 2010 dalej:

"...'základná rámcová zmluva bola vysútažená ešte v decembri roku 2005 a mala vypršat v decembri minulého roku. Tlacilo sa na nás, aby sme zmluvu na sériovú výrobu podpísali ešte v decembri. My sme povedali, že nie, nenecháme sa tlacit, využijeme opciu tej zmluvy, aby sme sa ešte dohodli. Nechali sme si cas. A ten kontrakt sa podpísal teraz, zaciatkom júna,' povedal pre Aktuálne.sk Baška."

Informácie, aká firma mala robit subdodávky, a ci bol Kalinák v dozornej rade sme nezistili, rovnako ani to, aký dodatok mal byt podpísaný pred volbami.

Dátum zverejnenia analýzy: 11.06.2011
success
error