DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Jozef Mikuš

SDKÚ-DS

Moderátor: "Napríklad pán Muránsky myslím aj po hlasovaní povedal, že pripúšťa, že to môže byť protiústavný zákon a dokonca, že by pripojil aj svoj podpis. Na to sa ako pozeráte? Je to váš koaličný partner." Počúval som jeho, jeho názor v pléne, ktorý prezentoval a vyjadroval sa výhradne alebo výsostne k tomu návrhu, ktorý, ktorý bol pôvodný. Teda nezohľadňoval v tom jeho vystúpení ten pozmeňujúci návrh. Neviem ten záver toto, čo ste spomínali, ale jeho výsledok jeho konania je, že hlasoval za ten zákon.

Jozef Mikuš vs. Marek Madaric - 06.06.2011
Pravda

Poslanec Peter Muránsky sa najprv vyjadroval k návrhu negatívne. Portál pravda.sk z 1. júna 2011:

Koaličný poslanec Peter Muránsky (KDH) tvrdí, že novela v súčasnej podobe sa nikdy nemala objaviť v parlamente a je zrelá na podanie na Ústavný súd SR. "Takto koncipovaný zákon sa nikdy nemal objaviť v Národnej rade. Existujú podozrenia zo snahy podmieniť prokuratúru výkonnej moci pod kuratelou ministerstva spravodlivosti," vyhlásil v pléne.

Po zmenách v parlamente však návrh Muránsky podporil, aj keď stále nevylúčil podanie na Ústavný súd. Sme.sk zo dňa 2. júna 2011:

"Novelu podporili aj poslanci Gábor Gál z Mosta-­Hídu a Peter Muránsky z KDH, ktorí ju kritizovali pre silnejšie právomoci ministerstva. Tvrdia, že prijaté pozmeňujúce návrhy ju vylepšili. Muránsky však hovorí, že by sa podpísal pod sťažnosť na Ústavný súd."

Peter Muránsky z KDH hlasoval v treťom čítaní za návrh zákona ako celok.

Dátum zverejnenia analýzy: 05.06.2011
success
error