DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Richard Sulík

SaS

Nerobí pre parlament vôbec nič (Robert Fico, pozn.), za to má dve tučné limuzíny, tri sekretárky, príplatok za to, že je podpredseda, no viete čo, no to je čisté papalášstvo a vôbec nič nerobí.

Richard Sulík vs. Robert Fico - 05.06.2011
Pravda

Podľa zákona o platových pomeroch niektorých ústavných činiteľov Slovenskej republiky (.pdf)

§ 3 Funkčné príplatky

(3) "Podpredsedovi Národnej rady Slovenskej republiky (ďalej len „podpredseda
národnej rady“) patrí funkčný príplatok vo výške 331,94 eura."


§ 6
(1) "Predseda národnej rady má počas výkonu svojej funkcie právo bezplatne užívať
primerane vybavený byt.
"

(2) "Podpredseda Národnej rady Slovenskej republiky má právo podľa odseku 1 len vtedy, ak má trvalý pobyt mimo sídla národnej rady."

(3) "Okrem toho majú poslanci uvedení v odsekoch 1 a 2 počas výkonu svojej funkcie právo bezplatne používať služobné motorové vozidlo a právo na zriadenie a bezplatné používanie účastníckej telefónnej stanice."

Podpredsedom NR SR patrí okrem iného samostatná kancelária v osobitnom trakte budovy parlamentu, limuzína so šoférom a funkčný príplatok vo výške asi 330 eur. Zároveň musia dostať v pléne slovo vždy, keď o to požiadajú.

V súvislosti s uplynutím policajnej ochrany ako expremiérovi aktuálne.sk uvädza, že Fico bude mať k dispozícii dve autá a dvoch vodičov Národnej rady SR ako podpredseda parlamentu.

R.Fico má jedného asistenta, okrem toho by v jeho kancelárii mali pracovať i traja zamestnanci sekretariátu:

"V kancelárii šéfa parlamentu Richarda Sulíka pracujú štyria ľudia, u Pavla Hrušovského, Bélu Bugára a Roberta Fica traja, u Milana Horta robia na sekretariáte dvaja ľudia. „Uvedení zamestnanci pracujú ako výkonný aparát sekretariátov. Sú medzi nimi riaditelia, resp. vedúci kancelárie alebo sekretariátov a referenti,“ povedala šéfka tlačového odboru Beáta Skyvová.“

S istotou môžeme povedať, že má príplatok, jedného asistenta a minimálne k dispozícii dve limuzíny so šoférom.

Dátum zverejnenia analýzy: 04.06.2011
success
error