DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Richard Sulík

SaS

To bolo po tom (odsadnutie R. Fica z kresla podpredsedu parlamentu, pozn.), čo som sa ho v parlamente opýtal, že odkiaľ zobral na tie jeho hodinky za 20 tisíc eur, ktoré nosí na ruke, lebo nezodpovedajú jeho legitimným príjmom a on sa na to urazil a odsadol si.

Richard Sulík vs. Robert Fico - 05.06.2011
Pravda

Čo sa týka odsadnutia si Fica od Sulíka, situácia bola nasledovná:

Robert Fico požiadal o slovo krátko pred avizovanou tajnou voľbou nového generálneho prokurátora.

"To, čo ste včera predviedli nie je žiadna tajná voľba. Je to výsmech ústave SR a výsmech demokracie... Je hrubé porušenie poslaneckého pravidla a princípu tajnej voľby... Národná rada nie je FaxCopy, pán predseda," povedal Fico, pričom narážal na bývalú firmu predsedu parlamentu a SaS Richarda Sulíka, ktorej činnosťou bolo okrem iného kopírovanie a fotografovanie materiálov.

Reakcia Sulíka

"Pán Fico, to FaxCopy vám možno leží v žalúdku, ale to je zdroj mojich oficiálnych príjmov, z ktorých ja žijem na rozdiel od vás, hej? Potom si môžem dovoliť taký luxus, že veci, ktoré si chcem kúpiť, si kúpim a nemusím si ich nechať darovať od manželky, ktorú podvádzate s milenkou, hodinky za tridsaťtisíc eur, hej?" zareagoval Sulík na Fica (k dispozícii je aj video, pre ktorého zobrazenie kliknite sem, pozn.).

Dátum zverejnenia analýzy: 04.06.2011
success
error