DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Richard Sulík

SaS

Určite nie, mňa to samozrejme neteší, že máme takéto preferencie, ale na druhej strane vždy som vravel, tie prieskumy netreba preceňovať, to som vravel aj pred voľbami, keď nám prudko rástli a vravím to aj teraz.

Richard Sulík vs. Robert Fico - 05.06.2011
Pravda

Richard Sulík sa v období pred voľbami niekoľko krát vyjadril, že preferencie jeho strany ho síce tešia, no netreba ich preceňovať. Napríklad v rozhovore pre časopis Život:


"Život: Preferencie SaS atakujú desať percent. Podobné strany ako vaša však už v minulosti boli – bez histórie a politického základu. SOP, ANO, Slobodné fórum...

Sulík: ... lenže všetky tieto strany hneď po vzniku vyleteli s preferenciami na nejakú úroveň, a tam sa držali. My sme, naopak, išli od nuly, po vzniku sme mali veľmi nízke preferencie. Rastieme postupne, za trištvrte roka z dvoch percent na osem. Napríklad strana Most-Híd vyskočila hneď na šesť percent a tam sa drží. Ale čo sa týka preferencií, netreba mať veľké oči. Náš cieľ je dostať sa do parlamentu."


Podobne pred voľbami informovalo aj SME:
"Výsledok (predvolebného prieskumu) Sulíka potešil, „ale jedna lastovička leto nerobí“. Aj Haulík hovorí, že treba počkať na ďalší prieskum, ktorý môže výsledok potvrdiť, alebo vyvrátiť."

Dátum zverejnenia analýzy: 04.06.2011
success
error