DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Richard Sulík

SaS

Pokiaľ viem, generálna prokuratúra sa týmto zaoberala, ďalšia kauza, ktorá bola len tak zastavená. (voľbou GP, kto z koalície hlasoval za Trnku, pozn.)

Richard Sulík vs. Robert Fico - 05.06.2011
Pravda

Počas decembrovej voľby generálneho prokurátora sa koalícii nepodarilo zvoliť spoločného kandidáta Jozefa Čentéša napriek tomu, že disponovali väčšinou hlasov. Niektorí z koalície podporili opozičného Dobroslava Trnku. Vynorilo sa podozrenie o kupovaní hlasov poslancov. Polícia vtedy začala trestné stíhanie.

SITA dňa 16. mája 2011 informovala, že "v kauze podozrenia z kupovania hlasov poslancov pri minuloročnej decembrovej voľbe generálneho prokurátora sa už trestné stíhanie nevedie." "Úrad špeciálnej prokuratúry potvrdil, že 9. mája polícia uznesením zastavila trestné stíhanie, týkajúce sa podozrenia z kupovania poslaneckých hlasov pri voľbe generálneho prokurátora v minulom roku z dôvodu, že skutok sa nestal," uviedla Jana Tökölyová z tlačového a informačného oddelenia Generálnej prokuratúry SR."

Generálna prokurátora sa prípadom zaoberala a vyšetrovanie bolo zastavené. Interpretáciu toho, či to bolo "len tak" nechávame na čitateľoch.

Dátum zverejnenia analýzy: 04.06.2011
success
error