DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Richard Sulík

SaS

Tie, tie dôvody boli práve také, že sa súdi o peniaze, o vlastné peniaze so štátom, čo nie je pravda, štát sa súdi s ním.

Richard Sulík - 23.05.2011
Nepravda

Podľa denníku Pravda oficiálne stanovisko strany SDKÚ neexistuje, neoficiálne ale "SDKÚ prekážajú vyjadrenia Paludu o preverení udelených previerok, spôsob oznámenia jeho kandidatúry cez médiá, súdenie sa so štátom o peniaze a nedostatočné manažérske schopnosti." 

Potvrdzuje aj denník SME, podľa  ktorého sú tieto informácie "neoficiálne, stanovisko strana nezverejnila a poslanci oficiálne toto rozhodnutie nevysvetľujú."

Podľa portálu aktuálne.sk, Paluda bol disciplinárne stíhaný na návrh Súdnej rady, no po novele Zákona o sudcoch a prísediacich účinnej od 1. mája tohto roku zodpovednosť a kompetencie v tejto oblasti sa preniesli na ministerku spravodlivosti, ktorou je v súčastnosti L. Žitňanská (SDKÚ-DS). Tá disciplinárne stíhanie zastavila. Paluda sa súdi so štátom o vyše 60-tisíc eur, ktoré má získať ako doplatenie mzdy za čas, keď nemohol súdiť.

Samotný Richard Sulík po stretnutí s Mikulášom Dzurindom vyhlásil 20.5.2011, že jedným z dôvodov, pre ktorý Paluda nemá byť menovaný je fakt, že sa súdi zo štátom.

Z uvedeného vyplýva, že Paluda sa súdi so štátom a požaduje preplatenie ušlej mzdy a nie naopak, ako tvrdí Sulík.

(vysvetlenie výroku bolo doplnené 8.2.2013 bez zmeny pravdivostnej hodnoty)

Dátum zverejnenia analýzy: 22.05.2011
success
error