DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Richard Sulík

SaS

Jedno nedorozumenie, ktoré vzniklo minulý týždeň, že som nazval sestričky, ktoré doniesli petíciu, výletníčkami, to nie je pravda, tam jednoducho došlo k hrubému skresleniu, až by som povedal zámernému, zo strany jedného denníka a potom ostatné médiá to prevzali. Určite som sestričky takto nenazval.

Richard Sulík - 23.05.2011
Neoveriteľné

Sulík ironicky použil vetu "výletníci s transparentmi", no išlo o ironickú odpoveď na otázku redaktora. Nemožno tento výrok hodnotiť na základe ironického vyhlásenia. Vzhľadom na nejednoznačnosť situácie a chýbajúci jasný dôkaz o výroku Sulíka v spojitosti so sestričkami, hodnotíme výrok ako neoveriteľný.

Celý tento incident zachytáva video (v čase 3:00, pozn.), ktoré spravil denník SME. R. Sulík sa počas prevzatia petície z rúk Marie Lévyovej, prezidentky Slovenskej komory sestier a lekárskych asistentiek vyjadril, že autobus na ktorom, prišli blokuje vjazd do garáže NR SR. Načo prezidentka okamžite reagovala: "My tu nie sme autobusmi." Zastali sa jej aj niektorí novinári, ktorí tvrdili, že tým autobusom mali prísť "výletníci, turisti." Načo R. Sulík ironicky dodal: "Áno, vystúpili výletníci, mali v rukách transparenty."


Dátum zverejnenia analýzy: 22.05.2011
success
error