DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Pavol Hrušovský

KDH

Tomuto rozhodnutiu predchádzalo rokovanie ústavnoprávneho výboru, ktorý dal Národnej rade odporúčanie nezaradiť (návrhy Smeru na schôdzu, pozn.).

Pavol Hrušovský vs. Robert Fico - 22.05.2011
Zavádzajúce

Uznesenia ústavnoprávneho výboru je možné nájst v parlamentnej knižnici, tie zo 16. mája 2011 sa zaoberajú návrhmi Smeru a Igora Matovica, ten zo 17. mája sa zaoberá koalicným návrhom, pricom pri všetkých konštatuje, že neboli podané v súlade s rokovacím poriadkom. O tom, že by sa návrh nemal zaradit na rokovanie uznesenia nehovoria.

Portál hnonline.sk 17. mája informuje:

"Ústavnoprávny výbor prijal uznesenie, podla ktorého môže byt návrh zákona v tej istej veci predložený najskôr šest mesiacov po tom, ako parlament takýto návrh neschválil na predošlom rokovaní. O návrhoch o obcianstve rokovali poslanci naposledy na marcovej schôdzi.

'Zneniu a úcelu zákona zodpovedá to, aby sa pred uplynutím šestmesacnej lehoty nemohli predkladat návrhy zákona v tej istej veci. Co nie je to isté, ako totožný návrh zákona,' povedal po rokovaní výboru jeho šéf Radoslav Procházka (KDH). Spresnil, že výbor prijal uznesenie, podla ktorého sa tou istou vecou rozumie ten istý okruh právnych vztahov, ktoré upravuje návrh zákona."

Dátum zverejnenia analýzy: 22.05.2011
success
error