DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Pavol Hrušovský

KDH

... lebo vo veci (nezaradenia návrhov Smeru na schôdzu parlamentu, pozn.) rozhodovala Národná rada hlasovaním. Keď pán predseda oznámil, že nesúhlasí s tým, aby boli tieto body zaradené, vystúpil predseda poslaneckého klubu Smer, ktorý žiadal o tom hlasovať a o tom sme hlasovali.

Pavol Hrušovský vs. Robert Fico - 22.05.2011
Pravda

Do programu 18. schôdze NR SR sa nedostali tri návrhy Smeru-SD o štátnom občianstve, bankovej dani a vrátení DPH na úroveň 19 percent. Tieto body vyradil predseda parlamentu, pretože ich Národná rada SR odmietla už na predchádzajúcej schôdzi (občianstvo, DPH, banky).

Pravda.sk píše:

"Podľa rokovacieho poriadku možno novelu alebo nový zákon v tej istej veci predložiť po jeho neschválení zákonodarným zborom najskôr po uplynutí šiestich mesiacov. Predstavitelia Smeru síce svoje návrh pozmenili, ale podľa Sulíka ide stále o to isté. Líder parlamentu z rovnakého dôvodu vyradil aj návrh Igora Matoviča (nezávislý), ktorým tak ako na minulej schôdzi novelizoval zákon o štátnom občianstve podobne ako Smer."


P. Paška skutočne navrhol hlasovanie o opätovnom zaradení zmienených troch zákonov a zákona navrhovaného Matovičom, ktoré aj prebehlo.

Dátum zverejnenia analýzy: 22.05.2011
success
error