DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Ján Slota

SNS

No, áno. V tom článku, ktorý tam bol pod tými 7,8 miliardami. Nie je tam ani jeden, jedna nehnuteľnosť. Všetko údajne. Všetko údajne na synov, všetko údajne na nevlastnú dcéru a všetko údajne. Tí všetci ostatní, ktorí sú tam, to nie sú údajne. Keď má niekto, trebárs J&T má konkrétne nehnuteľnosti, alebo trebárs Penta má konkrétne fabriky, to nie je údajne. To je fakt.

Ján Slota - 16.05.2011
Zavádzajúce

To, čo Týden o údajných majetkoch Jána Slotu napísal v rebríčku miliardárov si môžeme prečítať napríklad tu

"18. - 19. pořadí
7-8 miliard
Ján Slota (57)
reality, hotely, průmysl, politika

Šéf Slovenské národní strany byl dlouholetým primátorem Žiliny, z níž udělal druhé nejpříhodnější slovenské město pro byznys - hned po Bratislavě. Jeho majetek je patřičně utajován, napojení na různé firmy jde hlavně přes jeho syny a nevlastní dceru. Slovenský deník Sme spojuje tohoto žilinského „grófa“ s tamním bytovým komplexem Amfiteátr, jehož hodnota se před dvěma lety odhadovala na půl miliardy slovenských korun. Do sféry jeho vlivu patří rovněž hotel Diplomat v Rajeckých Teplicích či společnosti Slovben (výroba zateplovacího polystyrenu) a Zamedia (před časem získala miliardový kontrakt od ministerstva výstavby týkající se reklamy, právních služeb a školení). Přiznaný majetek: letadlo DA 42 Twin Star, automobil Bentley Continental GT, jachta Sealine SC 39, motocykl chopper Honda a byt v Nové Lesné. Využívá i vilu na ostrově Rab v hodnotě 17 milionů korun a proslýchá se, že na oslavu každé vydělané miliardy uspořádá velkolepý večírek."


To, že pri investičných skupinách ako Penta alebo J&T sú konkrétne nehnuteľnosti či fabriky je pochopiteľné, keďže patria do ich portfólií, a väčšinou sa k nim priznávajú. Profil Jána Slotu ale uvádza nehnuteľnosti, s ktorými má byť spojený.

Dátum zverejnenia analýzy: 15.05.2011
success
error