DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Marek Maďarič

SMER-SD

Keď už sme sa ničoho nevedeli dočkať, tak sme prišli s návrhom poďme na mimoriadnej schôdzi ešte pred prijatím maďarskej ústavy diskutovať o týchto veciach a nájdime konsenzus. Boli sme odmietnutí, že ešte máme čas.

Juraj Droba vs. Marek Madaric - 15.05.2011
Zavádzajúce

Mimoriadna schôdza iniciovaná SMERom o aktuálnych slovensko-maďarských vzťahoch sa mala konať 6. apríla 2011, no koaliční poslanci nezahlasovali za jej program, a preto nemohla pokračovať. 

Po jednaní Koaličnej rady 4. apríla 2011 vydal B. Bugár prehlásenie o spoločnom stanovisku, na ktorom koalícia dohodla v otázke hlasovania o programe mimoriadnej schôdze: "predstavitelia vládnej koalície na koaličnej rade sa jednoznačne vyslovili za názor, že vzhľadom k tomu, že súčasná vláda koná vždy adekvátne (v otázke slovensko-maďarských vzťahov, pozn.) a nevyvoláva zbytočnú hystériu, nevidia dôvod aby v Národnej rade takáto schôdza bola z našej strany podporená. To znamená, že nebudeme hlasovať za program mimoriadnej schôdze."
Dôvodom odmietnutia teda nebol "dostatok času" na riešenie prípadných problémov, ale to, že sa vláda domnieva, že jedná, keď je potreba.

Dátum zverejnenia analýzy: 14.05.2011
success
error