DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Ivan Švejna

MOST-HÍD

... ale faktom zostáva to, že určite by to nebolo až tak zlé, keby sme ignorovali trištvrte roka, minulá vláda ignorovala trištvrte roka, že príde sem kríza. Proste sme stále tvrdili, že nás sa to nebude dotýkať a potom, keď to prišlo, jednoducho už bolo neskoro.

Ivan Švejna vs. Ján Pociatek - 09.05.2011
Neoveriteľné

Vláda R. Fica pripravila v novembri 2008 protikrízový balíček, t.j. v tomto období už nejaké dôsledky krízy očakávané boli. Výroky, ktoré by potvrdili Švejnovo tvrdenie z obdobia pred prijatím zmieneného opatrenia sa nám však nájsť nepodarilo.

SITA 28.9.2008: Fico: "Máme šťastie, že na Slovensku nie je rozvinutý finančný a kapitálový trh“, vyhlásil v diskusnej relácii Slovenského rozhlasu (SRo) Sobotné dialógy. Dodal, že domáci bankový sektor je v poriadku a finančná kríza by ním nemala zatriasť, podobne, ako sa to stalo v prípade akciových trhov.

SITA 21. 11 2008: Premiér Fico v prejave odborárom garantoval, že dopady hospodárskej krízy na SR budú minimálne.
TASR 30.12.2008: Fico: "Som pretopresvedčený, že Slovensko má východiská, ale nenahovárajme si, že sa nás kríza nedotkne. Aj nás kríza dobre prefacká. Určite nás prefacká, vidíme prvé signály. Riešime teraz napríklad problém so slovenským Cargom, s nákladnou železničnou dopravou. Už počúvam aj nejaké pohyby v podnikateľskom
prostredí. Ale na druhej strane si myslím, že nikto nemôže vláde SR vyčítať
pasivitu."


Dátum zverejnenia analýzy: 08.05.2011
success
error