DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Marek Maďarič

SMER-SD

A tak sa stáva aj to, že keď sa vám pritrafí klientelizmus, vy ste schopní povedať, ako v prípade ministra Uhliarika alebo teraz posledného škandálu SDKÚ, že to je šetrenie peňazí.

Marek Madaric vs. Daniel Lipšic - 02.05.2011
Pravda

V prípade prenájmu budovy pre daňové riaditeľstvo v Košiciach od Ondreja Ščurku spriezneného s Ivanom Miklošom argumentovala premiérka tým, že podľa jej informácií nebola dostupná lacnejšia budova (TA3).

Ivan Mikloš k tejto veci uviedol: "Nevidím žiadny relevantný dôvod na to, aby z funkcie odstupoval. Preverenie všetkých faktov ma presvedčilo, že generálny riaditeľ Mikulčík konal vo verejnom záujme a v súlade so zákonom," uviedol vo vyhlásení Mikloš.Verejným záujmom malo byť práve šetrenie prostriedkov.

Viac overovaných informácií môžte nájsť na našej stránke tu a tu.

V kauze ministra Uhliarika, kedy ministerstvo zdravotníctva udelilo výnimku na distribúciu lacnejšej očkovacej látky od farmaceutickej firmy Pfizer bez súhlasu kategorizačnej komisie, bol podľa agentúry SITA uvádzaný finančný argument:

"Ministerstvo zdravotníctva podľa ministra Ivana Uhliarika ušetrilo udelením výnimky pre spoločnosť Pfizer zdravotným poisťovniam ročne takmer jeden milión eur."

Fakty v tejto kauze sme overovali začiatkom roka 2011 tu, tu a tu.

Dátum zverejnenia analýzy: 01.05.2011
success
error