DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Mikuláš Dzurinda

Nestraníci

Ale pokiaľ dobre viem, aj predstavitelia tej 20% firmy (ktorá mala podiel vo firme Nitra Invest pozn.) sa verejne prihlásili.

Mikuláš Dzurinda - 02.05.2011
Pravda

Ako sme už písali, 20% svojho podielu v spolocnosti Nitra Invest previedol Šcurka v roku 2010 na cyperskú firmu TPE Holding I. Limited.

Pravda.sk informovala, že premiérka „ukázala výpis z cyperského ministerstva turizmu, na ktorom figurujú dvaja predstavitelia firmy s gréckymi menami, nepovedala však už, kto firmu vlastní.“

Ako uviedla SITA:

„Jediným akcionárom TPE Holding I. je súkromná investicná spolocnost Tarrana – CEE Equity, ktorá investuje do privátneho sektora a realitných projektov. 'Je to reálny projekt, v ktorom iné spolocnosti z portfólia WBA Holdingu a partneri WBA Holdingu pôsobia ako manažérske spolocnosti, developeri, poradcovia a podobne, pricom samotné investicné rozhodnutia sú schvalované mimo Slovenska,' pokracuje Hantabál (predseda správnej rady WBA Holding, pozn.).“

Ak sa teda pod predstavitelom firmy myslí niekto, kto firmu spravuje, tak tieto mená poznáme. Sú nimi Eleni Savvidou a Marios Sarris, oficiálne uvádzaní ako konatelia.

Dátum zverejnenia analýzy: 01.05.2011
success
error