DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Peter Zajac

MOST-HÍD

Je fakt, že sme sa dostali do parlamentu na kandidátke Mostu-Hídu, ale aj to je pravda, že sme sa dostali do parlamentu nie ako jednotlivci, ale ako politická strana. Na kandidátke Mostu-Hídu bolo 14 kandidátov za OKS, v každej desiatke jeden. Kandidovali sme ako OKS, mali sme svoje vlastné logo, kandidovali sme so svojim vlastným logom, mali sme svoju vlastnú kampaň, myslím si, že aj na základe tejto kampane sme pomohli aj Mostu-Hídu, a teda aj sami sebe, dostať sa do parlamentu.

Peter Zajac - 02.05.2011
Pravda

OKS sa dostala do parlamentu na kandidátnej listine Mostu- Híd. OKS malo celkovo 14 kandidátov pričom v každej desiatke bol jeden. Prvým kandidátom OKS bol Peter Zajac s č.13 a posledným René Bílik s č.143. 

OKS malo vlastný volebný program (pdf.) a aj viaceré oficiálne predvolebné stretnutia s občanmi. OKS sa však zúčastňovala aj predvolebných mítingov Mostu-Híd.

Na oficiálnych kandidátkach, ktoré sú zverejnené na stránke Ministerstva vnútra, ako aj na stránke Mostu- Híd nie sú kandidáti OKS viditeľne odlíšení ako príslušníci inej strany. To či boli členovia OKS na kandidátnych listinách Mostu-Híd použitých v deň volieb do NR SR označený vlastným logom sa nám nepodarilo zistiť.

Logo sa spomína len v súvislosti s kampaňou, kde mala OKS svoje vlastné logo v podobe štvorlístku.

Dátum zverejnenia analýzy: 01.05.2011
success
error