DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Igor Matovič

OĽaNO

V tom hlasovaní (o GP, pozn.) sa hovorilo, že štyria ľudia boli vraj kúpení. Jeden hlas mal stáť 300 tisíc eur a dvaja, že vraj boli vydieraní v takom duchu, že v prípade, ak nezahlasujú tak ako zahlasovali, tak v tom prípade sa začne, otvorí nanovo, nejaké trestné stíhanie, ktoré bolo medzičasom zastavené voči nejakým rodinným príslušníkom. Toto je informácia.

Rafael Rafaj vs. Igor Matovic - 01.05.2011
Neoveriteľné

Hovorkyňa Prezídia Policajného zboru, Andrea Dobiášová, uviedla nasledovné:"Na základe medializovaných informácií o postupe pri voľbe generálneho prokurátora polícia preveruje, či nedošlo k spáchaniu trestných činov korupcie."

Niektorí poslanci politickej strany SaS pre denník SME povedali, že sa niekto neúspešne snažil podplatiť jedného z ich poslancov.

Predseda poslaneckého klubu SaS Jozef Kollár sa vyjadril, že koaliční poslanci, ktorí nehlasovali za Jozefa Čentéša, sú buď podplatení, alebo sú vydieraní či vydierateľní alebo sa rozhodli "povaliť" vládu Ivety Radičovej.

Hovoriť sa o tom pravdepodobne hovorilo. Je to v rovine kuloárnej informácie, avšak potvrdiť to môže len výsledok policajného vyšetrovania. Vzhľadom na tieto fakty je to v súčasnosti neoveriteľné.

Dátum zverejnenia analýzy: 30.04.2011
success
error