DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Marek Maďarič

SMER-SD

Pani premiérka sa celou váhou celý týždeň postavila za týchto klientelistov, je spolupáchateľkou toho, bránila ich a až pod tlakom verejnosti, novinárov a preukázateľných klamstiev povedala tú absurdnú vetu, že ona vyzýva, aby prijal politickú zodpovednosť nejaký úradník.

Ivan Štefanec vs. Marek Madaric - 18.04.2011
Pravda

Ešte 13.apríla 2011 sa Radicová ku kauze vyjadrovala následovne: 

"Radicová preto s cielom vyvrátit akékolvek pochybnosti súvisiace s prenájmom budovy pre danové orgány v Košiciach požiadala generálneho riaditela Miroslava Mikulcíka, aby otvoril možnost pre každého, kto má záujem prihlásit sa s lacnejšou ponukou na prenájom budovy.

'Pokial takáto ponuka podla zákona o verejnej obchodnej sútaži bude k dispozícii, zmluva, ktorá je uzavretá, nebude platit, bude zrušená,' povedala po rokovaní vlády Radicová. Podla jej slov toto riešenie prijal aj minister financií Ivan Mikloš aj Miroslav Mikulcík.

Radicová zároven zverejnila aj dokument, na ktorom sú podla jej slov informácie, kto stojí za firmou, od ktorej si danové riaditelstvo prenajalo budovu. Týmito krokmi podla jej slov celá kauza pre nu koncí."

Vo vyhlásení predsednícky vlády SR Ivety Radicovej z 15. apríla 2011 sa okrem iného píše:

"Predsednícka vlády SR Iveta Radicová po vyhodnotení všetkých informácií vyzvala vo štvrtok (14. apríla 2011, pozn.) generálneho riaditela Danového riaditelstva SR, aby prijal politickú zodpovednost, a získal tak priestor na ocistenie vlastného mena a okolností uzavretia zmluvy o prenájme budovy v Košiciach."

Dátum zverejnenia analýzy: 17.04.2011
success
error