DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Marek Maďarič

SMER-SD

Ako je možné, že štát by mal platiť firme pán Ščurku 11,4 eurá za meter štvorcový, keď v tom istom čase platí iným subjektom niečo vyše 6 eur, čo pán Ščurka nepoprel a habkal, že on vlastne ani nevie, a že to možno nejaký správca budovy.

Ivan Štefanec vs. Marek Madaric - 18.04.2011
Pravda

Denník Pravda prišiel 17. apríla 2011 s vyjadreniami Tomáša Kolesára, spolumajiteľa košickej realitnej kancelárie Kolesár a Lagin, podľa ktorého v budove bývalého Elektromontu, kde sa mali sťahovať daňové úrady, prenajíma Ščurkova firma Nitra Invest priestory niektorým subjektom výrazne lacnejšie, len za niečo vyše šesť eur na štvorcový meter, a to vrátane energií.

Preto zostáva zvláštnosťou fakt, že daňový úrad by ako štátna inštitúcia mal platiť 11,4 eura za štvorcový meter, pričom by si prenajal oveľa väčšiu plochu. Pri takýchto prípadoch vychádzajú majitelia budov podobným klientom v ústrety aj cenovo.

Konateľ Nitra Investu Ondrej Ščurka sa k lacnejšiemu prenájmu vyjadril vyhýbavo."Neviem vám na to teraz odpovedať, môže to byť pravda, aj nemusí. Ťažko sa mi k tomu vyjadriť, je to prípad od prípadu. Budova má správcu, ktorý podpisuje zmluvy s nájomníkmi," uviedol.

Zaujímavosťou ale zostáva, že SME ktoré tiež použilo informácie od Kolesára, okrem iného píše:

"Prenájom v Business Centre na Štúrovej by stál  štát 12,50 eura za štvorcový meter na mesiac, na Rozvojovej by bol o 1,10 eura lacnejší. Podľa realitného makléra Tomáša Kolesára zo spoločnosti Kolesár a Lagin cena v podnikateľskom centre na Štúrovej sa pohybuje od 8,50 do 12,50 eura, na  Rozvojovej od 7 eur do 11,50."

Keďže ale aj moderátorka Z. Puškárová pracovala počas relácie so sumou šesť eur a I. Štefanec proti tejto sume nijako neprotestoval, možno Maďaričovo tvrdenie o sume "niečo vyše 6 eur" považovať za pravdivé.

Dátum zverejnenia analýzy: 17.04.2011
success
error