DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Marek Maďarič

SMER-SD

Druhé klamstvo, že vraj už komisia za vlády Roberta Fica odporučila práve, aby sa prenajala budova firme pána Ščurku, čo ste nevedeli nijakým spôsobom doložiť.

Ivan Štefanec vs. Marek Madaric - 18.04.2011
Pravda

Na tlačovej besede Daňového riaditeľstva, konanej dňa 11. apríla 2011, generálny riaditeľ M. Mikulčík  okrem iného povedal, že:

"...tento proces výberu budovy pre daňové orgány v meste Košice nie je nový. V podstate začal 13. marca 2008, kedy komisia ministerstva financií, to znamená vtedajšej vlády, doporučila na základe výberu a analýz práve budovu na ulici Rozvojovej, teda budovu, ktorá je vo vlastníctve Nitra Invest ako budovu pre budúce daňové orgány aj po zlúčení daňových úradov..."

SME overovalo niektoré tvrdenia, s ktorými prišiel M. Mikulčík, medzi nimi aj toto a prišlo s nasledujúcimi zisteniami:

"Komisia neriadila žiadny výber,"  tvrdí bývalý generálny riaditeľ I. Šulaj (SMER).

Podľa SME jeho slová potvrdzuje zápisnica komisie, ktorú včera poskytlo Daňové riaditeľstvo. Komisia sa zaoberala možnosťou, či by daniarom vyhovovala budova na periférii Košíc, na Rozvojovej ulici, avšak definitívne odporúčanie nedala.

Mikulčík na tlačovej besede napriek absencii zmienky v zápisnici tvrdil opak. "Bol zápis komisie, odporúčanie jednoznačné, ktoré vlastne malo byť dotiahnuté až do podpisu zmluvy."

Dátum zverejnenia analýzy: 17.04.2011
success
error