DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Ivan Štefanec

KDH

Treba povedať na úvod, že tento prípad (prenájom budovy pre daňovákov v Košiciach, pozn.) siaha ešte do minulého volebného obdobia, kedy sa začal výber budovy pre Daňové riaditeľstvo v Košiciach, a kedy došlo k podpísaniu zmluvy o budúcej zmluve.

Ivan Štefanec vs. Marek Madaric - 18.04.2011
Pravda

TASR k tejto kauze píše:

"Celý prípad zacal ešte za bývalej vlády na jar 2010, kedy DR SR hladalo v Košiciach novú budovu, do ktorej by prestahovalo svojich pracovníkov z viacerých danových úradov. V tom case aj podpísalo zmluvu o budúcej zmluve na nájom nebytových priestorov so spolocnostou VSH Development, s.r.o., ktorá bola vybraná ako najlacnejšia zo štyroch ponúk."


'Z tejto zmluvy vyplýva spolocnosti právo, aby v nejakom okamihu bola podpísaná normálna nájomná zmluva,' upozornil Fico.

K plneniu tejto zmluvy však podla neho už neprišlo. Krátko po nástupe novej vlády, 29. júla 2010, napísalo DR SR spolocnosti VSH Development list, ktorým dalo najavo, že na prenájom novej budovy nemá peniaze. Napriek tomu však Mikulcík 8. marca tohto roka podpísal zmluvu o prenájme nebytových priestorov s firmou Nitra Invest, s.r.o., cím podla Fica okrem iného absolútne ignoroval predchádzajúcu zmluvu o budúcej zmluve."

Dátum zverejnenia analýzy: 17.04.2011
success
error