DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Robert Kaliňák

SMER-SD

Igor Šulaj, Igor Šulaj ako bývalý riaditeľ daňového úradu urobil veľmi jednoducho. Urobil súťaž na znalca odbornej nehnuteľnosti, znalec odboru nehnuteľnosti, ktorý vyhral túto verejnú súťaž vyberal štyri ponuky v centre mesta Košíc a zo štyroch ponúk bola najlepšia tá, s ktorou sa podpísala zmluva, čiže to bola normálne regulérna súťaž.

Pavol Abrhan vs. Robert Kalinák - 17.04.2011
Neoveriteľné

Portál sme.sk ešte 12. apríla 2011 informoval, že nie sú dostupné informácie o tom, akým spôsobom bola vyberaná budova na prenájom. Vo Vestníku verejného obstarávania v roku 2008 záznam o vyhlásení verejného obstarávanie nie je, no odborníčka oslovená sme.sk hovorí, že pri prenájme nehnuteľností stačí oznam zverejniť v novinách, či dokonca vybrať vhodné priestory a priamo s majiteľmi dohadovať podmienky prenájmu.

Postup pri výbere popisuje I. Šulaj v rozhovore pre aktuality.sk opisuje podobne, ako Kaliňák:

"Pri prenájme budovy sme postupovali v zmysle platných zákonov vrátane zákona o verejnom obstarávaní. Po organizačnej stránke zabezpečoval proces obstarávania krajský riaditeľ DRSR. Súťažou bola vybratá znalecká spoločnosť v odbore nehnuteľností, ktorá posudzovala a vyhodnocovala najvýhodnejšie ponuky. Myslím si, že k posudzovaniu cien nájmov pri rôznych technických podmienkach budov, ako aj poskytovania odvodených služieb, sa môže vyjadrovať kvalifikovane len znalec. Bližšie informácie môže poskytnúť bývalý riaditeľ pracoviska, ktorý bol tiež členom ministerskej komisie."

Ako presne postupoval I. Šulaj a či vyberal zo štyroch ponúk, sa nám ďalej nepodarilo overiť.

Dátum zverejnenia analýzy: 16.04.2011
success
error