SMER-SD
Ivan Mikloš samozrejme prikryl toto rozhodnutie riaditeľa daňového úradu a od stredy tento stranícky kšeft pre SDKÚ prikryla aj premiérka, ktorá povedala, že je všetko v poriadku.
I. Mikloš napríklad vo vyjadrení, ktoré sprostredkovala TASR, zdôraznil, že sa zmluvou ušetria peniaze oproti zmluve, ktorá bola podpísaná pred voľbami a prípad za kauzu nepokladá. Ďalej tvrdil, že bolo konané vo verejnom záujme a postupom nebol porušený zákon.
I. Radičová sa k téme budovy daňového úradu v stredu 13. apríla 2011 vyjadrila podľa TASR tak, že podľa nej bola vybratá najlacnejšia budova, no daňový úrad zverejní výzvu na nové výberové konanie:
"Ak tu niekto chce vyrábať škandály, nech sa páči. Pre mňa týmto táto téma definitívne končí. Daňový úrad bude mať výzvu, nech sa páči s ponukami, ak budú spĺňať kritéria, bude to cenovo výhodnejšie, nie je problém. Vedomosť daňového úradu, moja vedomosť z dokladov, ktoré som videla je, že tam lacnejšia budova jednoducho nie je, ale nech sa páči."
Premiérka neskôr svoje stanovisko zmenila. Túto informáciu uvádza aj R. Kaliňák a je súčasťou jeho ďalšieho výroku.