DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Robert Fico

SMER-SD

Po prvé chcem povedať ešte raz, že pani Radičová spáchala volebný podvod, pretože toto povedala, nech si to prečítajú všetci občania Slovenskej republiky. A povedala to opakovane, že sa nebude privatizovať.

Robert Fico vs. Pavol Hrušovský - 28.03.2011
Zavádzajúce

R. Fico (a nielen on, pozn.) už v minulosti kritizoval I. Radičovú za to, že sa pred voľbami mala vyjadriť v tom zmysle, že (citujúc R. Fica, pozn.) "nebudeme privatizovať". Podľa Fica, sa tak mala Radičová vyjadriť v relácii Voľby 2010 – Okrúhle stoly. Žiaľ túto reláciu si nie je možné pozrieť v archíve STV.

Vo volebnom programe SDKÚ-DS (.pdf) sa okrem iného píše:

"Zachránime bratislavské letisko a Cargo

Štyri roky terajšej vlády jasne ukázali, že štát nedokáže tieto firmy dobre riadiť. Získame pre tieto firmy strategických partnerov, a tým ich zachránime. Výsledkom bude zásadné zlepšenie ich služieb a zabezpečenie ich strategického rozvoja. Hlavným slovenským letiskom by sa mala stať Bratislava, a nie Viedeň."

V programe sa teda nepíše explicitne, že strana bude privatizovať, ale uvádza, že získa strategických partnerov pre letisko a Cargo, čo de facto znamená, že tieto dve spoločnosti chcú privatizovať.

Dátum zverejnenia analýzy: 27.03.2011
success
error