DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Pavol Hrušovský

KDH

Kresťanskodemokratické hnutie nepovažuje privatizáciu ako cieľ, ale ako prostriedok na riešenie zlej situácie, ktorá momentálne aj v teplárenských spoločnostiach existuje a Kresťanskodemokratické hnutie súhlasilo len za podmienky, že výnos z predaja teplárenských spoločností bude použitý na riešenie problémov v zdravotníctve.

Robert Fico vs. Pavol Hrušovský - 28.03.2011
Pravda

Medzi najdôležitejšie témy na rokovaní Rady KDH v Čadci, ktoré sa konalo 26. marca 2011, patrilo najmä zdravotníctvo. KDH bude žiadať aby celý výnos z predaja teplární išiel do zdravotníctva.

"Rada KDH podporuje kroky ministra a vlády, ktoré smerujú k zvýšeniu transparentnosti a hospodárnosti v celom rezorte, napríklad v oblasti liekovej politiky a cenotvorby. A v tejto línii sa niesla aj diskusia o privatizácii teplární, o ktorých diskutovala a predbežne politicky rozhodla vláda v zmysle stopercentnej privatizácie šiestich teplární na Slovensku. KDH bude žiadať, aby výnos z tohto predaja poslúžil na oddlženie a transformáciu zdravotníckych zariadení. Je to veľmi dôležitá podpora celého procesu ozdravovania v tomto sektore," informoval predseda strany J. Figeľ.  

Dátum zverejnenia analýzy: 27.03.2011
success
error