DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Béla Bugár

MOST-HÍD

My sme aj vtedy na koaličnej rade jednoznačne povedali, že dobre, v poriadku, tak musíme dostať analýzu. Čo by to znamenalo predaj 100% a predaj len určitej povedzme 51% a 49% obciam, teda mestám. Takáto analýza sa urobila.

Béla Bugár - 21.03.2011
Pravda

Analýzu vypracovali Ministerstvá financií a hospodárstva a Fond národného majetku SR.

"Analýza ekonomickej výhodnosti potvrdila, že najvýhodnejším spôsobom realizácie hodnoty majetkových podielov je predaj celého majetkového podielu v jednotlivých teplárenských spolocnostiach," cituje analýzu server finance.sk.

Server podnikam.sk uvádza:

"V analýze sa ministerstvá zaoberajú aj inými možnostami predaja teplární, ako je predaj 100-percentného podielu. Štát by mohol podla analýzy predat len 67% alebo 51% akcií teplární. Zvyšok akcií by sa potom bezodplatne previedol na samosprávy. V týchto dvoch alternatívach však ministerstvá aj fond vidia pre štát viac nevýhod ako výhod. 'Po dôkladnom zvážení možných alternatív naloženia s majetkovou úcastou na podnikaní teplárenských spolocností jednoznacne odporúcame ako najvýhodnejšiu alternatívu predaj 100-percentného podielu vo všetkých šiestich spolocnostiach formou verejnej sútaže s medzinárodnou úcastou,' konštatuje sa v analýze."

Dátum zverejnenia analýzy: 20.03.2011
success
error