DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Béla Bugár

MOST-HÍD

Budúci týždeň v utorok začíname normálnu schôdzu NR SR a medzi prvými čítaniami práve tieto tri body (privatizácia teplární, banková daň, zníženie DPH na pôvodnú úroveň, pozn.) fakticky sú zaradené len preto, lebo opozícia, teda Smer, to navrhol.

Béla Bugár - 21.03.2011
Pravda

V programe 16. schôdze NR SR, ktorá začína 22. marca 2011, sú ako body 60, 61 a 62 uvedené prvé čítania poslaneckých návrhov zákonov:

  • Návrh skupiny poslancov Národnej rady Slovenskej republiky na vydanie zákona, ktorým sa dopĺňa zákon č. 92/1991 Zb. o podmienkach prevodu majetku štátu na iné osoby v znení neskorších predpisov (návrh pochádza od poslancov klubu SMER-SD Fica, Jahnátka, Žigu, Pavlisa a Lazára, pozn.);
  • Návrh poslancov Národnej rady Slovenskej republiky Roberta Fica, Jána Počiatka a Petra Kažimíra na vydanie zákona, ktorým sa dopĺňa zákon č. 222/2004 Z. z. o dani z pridanej hodnoty v znení neskorších predpisov;
  • Návrh poslancov Národnej rady Slovenskej republiky Roberta Fica, Jána Počiatka a Petra Kažimíra na vydanie zákona o odvodoch vybraných finančných inštitúcií a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

Dátum zverejnenia analýzy: 20.03.2011
success
error