DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Richard Sulík

SaS

Pán Nazar, ktorý bol, dnes je poslanec v Národnej rade, bol šéfom Teka, sa hrá za pekného, že on si znížil plat. Ale on si ho znížil iba na posledný mesiac, kedy odchádzal. Ako 30 dní pred odchodom si veľkoryso znížil plat. Ale pred tým 4 roky alebo koľko bral vysoký plat.

Richard Sulík vs. Pavol Paška - 07.03.2011
Neoveriteľné

Nepodarilo sa nám overiť toto tvrdenie z nezávislého zdroja, a preto prinášame aspoň vyjadrenie L. Lazára na adresu R. Sulíka práve pre tento konkrétny výrok. Lazárovu reakciu priniesla 8. marca 2011 po odvysielaní relácie tlačová agentúra TASR:

"Nikdy som si nemyslel, že budem musieť takýmto spôsobom komentovať slová druhého najvyššieho ústavného činiteľa. Richard Sulík však hlúpo klamal, keď tvrdil, že som si ako šéf TEKO znížil plat iba posledný mesiac predtým, ako som odišiel z tejto pozície po zvolení za poslanca Národnej rady SR v júnových parlamentných voľbách 2010," povedal Lazár.

Ďalej zdôraznil, že k zníženiu jeho platu došlo po vypuknutí hospodárskej krízy od mája 2009. Jeho plat po znížení vraj predstavoval 2400 eur, a ani pred znížením nedosahoval viac ako 5000 eur. Pritom upozornil, že po jeho odstúpení z postu generálneho riaditeľa a predsedu Predstavenstva košických teplární si nominanti strán súčasnej vládnej koalície zvýšili svoje platy na dvojnásobok, a to na 5000 eur.

Ladislav Lazár v súčasnosti pôsobí ako poslanec NR SR za stranu Smer-SD a zároveň viceprimátor Košíc.

Dátum zverejnenia analýzy: 06.03.2011
success
error