DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Richard Sulík

SaS

Pán Jahnátek mne v parlamente vykričal, že, že bolo za našej vlády vyplatených na odstupnom 60 miliónov. Predpokladám, že myslel koruny.

Richard Sulík vs. Pavol Paška - 07.03.2011
Pravda

Poslanec Ľ. Jahnátek 3. februára 2011 počas rozpravy okrem iného tiež povedal:

"Ja sa vôbec nečudujem, veď vy ste veľmi štedrá strana. Vy svojich nominantov platíte neuveriteľným spôsobom. Včerajšie informácie z Teka, klobúk dole, za 21 dní zarobiť 90 tisíc euro plus na to 16 tisíc ešte plat euro, čiže zarobiť 3 milióny v starých slovenských korunách za 21 dní, to dokážu asi len nominanti SaS-ky, skutočne. (Potlesk.)

Pri schvaľovaní štátneho rozpočtu ste bili do nás, že treba na každom kroku šetriť. Zvýšili ste spotrebné dane na plyn a uhlie, ktoré idú do spaľovní, lebo pán Mikloš nám tu tvrdil, že treba šetriť. Páni, vy dokážete 60 miliónov premárniť za 4 mesiace len na odstupnom, lebo ste štyrikrát vymenili manažment v Teku. Stálo to 60 miliónov (Potlesk.) Pre občanov Košíc a vôbec sa za to nehanbíte, nikto sa zo SaS-ky ešte neospravedlnil a všetko je normálne a všetko je v kľude, čiže keď aj tu navrhujte takéto štedré odmeny 7,5 násobok vlastne priemerného platu, no je to blízke vašej politike odmeňovania vašich stúpencov."


Celý prejav poslanca Ľ. Jahnáteka si môžete pozrieť aj v audiovizuálnej podobe (v prípade, že by vás zaujímala iba vyššie zmienená časť jeho vystúpenia, tak si pretočte čas na 96:07, pozn.)

Dátum zverejnenia analýzy: 06.03.2011
success
error