DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Richard Sulík

SaS

Ale on ten priestor dostal. (Matovič vyjadriť sa k svojmu vylúčeniu, pozn.) Veď mal možnosť sa vyjadriť na tom klube a on jednoducho povedal, že sa nebude k ničomu vyjadrovať.

Richard Sulík vs. Pavol Paška - 07.03.2011
Neoveriteľné

I.Matovič sa k tejto téme vyjadril počas relácie Na telo z dňa 13. februára 2011:

"I. MATOVIČ: A Richard Sulík, jak som si sadol (po príchode do miestnosti, pozn.) hovorí, dávam návrh na vylúčenie Igora Matoviča z klubu SaS. Som sa kukol na neho, pozrel som sa na ostatné ksychty, všetci vážni. Tak som sa postavil do okna, tak teda hlasujte. Ja som myslel stále, že si robia srandu. Postavil som sa do okna, pozerám na Dunaj a odrazu iba, jeden proti, dvaja sa zdržali. Tak som sa otočil, som sa nikomu nepozrel do tváre, pozeral som do zeme iba a hovorím, že tešilo ma. Odišiel som odtiaľ preč.

Z. PUŠKÁROVÁ: Čiže ste boli šokovaný, hej? Nečakali ste to?

I. MATOVIČ: Možno 50 sekúnd toto trvalo, čo som vošiel dovnútra a čo ma vylúčili. Bez akéhokoľvek priestoru na to, že však teda povedz nejaký názor, alebo dôvody prečo ma vylučujú. Jednoducho nič mi nepovedali. Nedali mi priestor obhájiť sa. Iba ma vyrazili, jak, jak prašivého psa, ktorý im bol dobrý na to, aby im získal hlasy vo voľbách. A teraz jednoducho ma vyrazili úplne. Cítil som sa jak naozaj prašivý pes, ktorého hodili cez palubu.

Z. PUŠKÁROVÁ: Podľa mojich informácií bol proti Juraj Droba, môžete to potvrdiť, teda?

I. MATOVIČ: Jediný, ktorý bol proti, tak bol Juraj Droba, ktorý povedal, že toto je unáhlené.

Z. PUŠKÁROVÁ: A chceli ste vystúpiť, reagovať na to, teda vysvetliť?

I. MATOVIČ: Podľa mňa to je normálne. Ako toto, jak to urobili, to je nejaká normalizačná úderka, alebo inkvizičná komisia dokáže, ale nie, nemala by sa takto správať k svojmu vlastnému poslancovi strana, ktorá má v názve sloboda."

Jedná sa o tvrdenie Richarda Sulíka proti tvrdeniu Igora Matoviča. Nenašli sme iný záznam, v ktorom by sa k priestoru I.Matoviča vyjadriť sa, niekto iný z prítomných poslancov vyjadril. 

Dátum zverejnenia analýzy: 06.03.2011
success
error