DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Richard Sulík

SaS

Ale myslím si, že premiérka spravila veľmi dobre, že takúto pracovnú skupinu zvolala k tomuto zákonu. (k zákonu o občianstve, pozn.) Sú tam všetci zastúpení, ktorí mali s týmto zákonom už akýkoľvek problém a jednoducho tam sa hľadá riešenie a mám nádej, že tam sa riešenie nájde.

Richard Sulík vs. Pavol Paška - 07.03.2011
Pravda

Denník SME informoval, že v pondelok 28. februára 2011 sa uskutočnilo stretnutie tzv. "pracovnej skupiny" k zákonu o dvojitom občianstve. Stretnutia sa okrem zástupcov SDKÚ, SaS, KDH a Most-Híd zúčastnili aj O. Dostál z OKS a I. Matovič z Obyčajných ľudí, nakoľko OKS aj Obyčajní ľudia sa často sťažovali, že o koaličných rozhodnutiach boli informovaní, až keď boli hotové a nedali sa zmeniť.

O. Dostála a I. Matoviča pozvala na stretnutie premiérka I. Radičová. "Komisiu pôvodne zvolávala premiérka a ona ma pozvala," uviedol Dostál. "Ak by v takejto veci s nami nekomunikovali a chceli  fungovať ako predtým, predložili by do parlamentu niečo, s čím nesúhlasíme a tlačili by silou­mocou, dopadlo by to tak isto. Znova by mala koalícia hanbu," povedal Matovič.

Pracovnej skupiny sa rovnako zúčastnil aj R. Procházka z KDH, ktorý po jej skončení povedal: "Bola to veľmi plamenná, intenzívna, ale vecná debata." Procházka, rovnako ako I. Matovič, hlasoval za návrh zákona o dvojitom občianstve z dielne strany Smer-SD.

Dátum zverejnenia analýzy: 06.03.2011
success
error