DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Marek Maďarič

SMER-SD

Veď nakoniec ten svoj odvodový bonus nejdú robiť (SaS pozn.)a idú robiť len nejakú fiskálnu estetiku vrámci super hrubej mzdy a budú chcieť dosiahnúť rozpočtovú neutralitu.

Pavol Hrušovský - 21.02.2011
Neoveriteľné

V júni 2010 otvorene odmietol odvodový bonus Béla Bugár. Odmietol ho ako nereálny aj bývalý minister práce z SDKÚ Ľudovít Kaník. Nepáči sa ani KDH. Sulík pripustil, že jeho strana nemusí splniť všetky predvolebné sľuby. SaS ešte podľa informácií HN z júna 2010 ustúpila tlaku troch partnerských strán a vzdala sa svojho odvodového bonusu.

Čo sa týka vyjadrenia, že SaS sa odvodového bonusu vzdala úplne, aktuality.sk 3. januára 2011 informujú, že pre SaS bude v roku 2011 najväčšou témou práve odvodový bonus. Na stránke premiérky Ivety Radičovej je uvedené, že vláda SR plánuje zaviesť odvodový bonus za predpokladu fiškálnej neutrality a zohľadnenia dosahov na marginalizované skupiny.

To či bude zavedenie superhrubej mzdy iba fiškálnou estetikou alebo či bude mať naozajstný dopad na obyvateľstvo je ešte v súčasnosti nemožné presne overiť. Reforma odvodov by mala začať platiť od budúceho roka.

Dátum zverejnenia analýzy: 20.02.2011
success
error