DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Marek Maďarič

SMER-SD

Pán štátny tajomník zahraničných vecí (Milan Ježovica pozn.) dohodol, že ďalšie zasadnutie tej zmiešanej komisie, ktorá by o tom rokovala bude až niekedy v októbri a medzi tým v Maďarsku bude prijatá Ústava a snáď si nemyslíme, že Maďarsko kvôli našej zmluve alebo nášho návrhu bude meniť svoju Ústavu.

Pavol Hrušovský - 21.02.2011
Pravda

Ako informuje ministerstvo zahraničných vecí SR 17. februára 2011 sa uskutočnilo zasadnutie Zmiešanej slovensko-maďarskej komisie pre európsku a euroatlantickú integráciu, respektíve iné zahraničnopolitické otázky. Rokovania za slovenskú stranu viedol štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí Slovenskej republiky Milan Ježovica. Podľa tasr.sk sa ďalšia schôdzka komisie uskutoční v zmysle dohody jej členov 11. októbra 2011 v Ostrihome.

Maďarský prezident Pál Schmitt sa ešte v auguste 2010 vyjadril, že nová Ústava Maďarskej republiky by mohla byť prijatá parlamentom už na jar 2011. Dňa 11. februára 2011 Strany maďarskej vládnej koalície, Maďarský občiansky zväz-Fidesz a Kresťanskodemokratická ľudová strana, ktoré majú dvojtretinovú ústavnú väčšinu, navrhli, aby parlament prijal novú ústavu krajiny 18. apríla 2011. To je skôr ako sa uvažovalo pôvodne, kedy bolo prijatie plánované na Veľkonočný pondelok.

Dátum zverejnenia analýzy: 20.02.2011
success
error