DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Igor Matovič

OĽaNO

Sľub od Richarda Sulíka, že zabezpečia, aby naše riešenia, ktoré sme navrhovali a naše sľuby, ktoré sme, na základe ktorých sme získali hlasy vo voľbách, aby boli pri najbližšej aktualizácii vládneho programu dostané vlastne do vládneho programu. Aby o naše riešenia bol rozšírený vládny program. Toto neexistuje. V podstate na druhý deň to Richard Sulík poprel, pani premiérka, že žiadna ďalšia aktualizácia vládneho programu už nebude.

Igor Matovic - 14.02.2011
Zavádzajúce

TASR a SITA uviedli k dohode Sulíka a Matovica 2. augusta 2010:


"Obycajní ludia podpisom dohody so SaS dosiahli, že podporu pre svoje návrhy budú hladat v koalícii. Matovic tvrdí, že dali SaS aj záväzok, že do konca roka Obycajní ludia nevytvoria samostatnú stranu. 'Ten príslub je taký, že aspon raz do roka by mala byt tá aktualizácia,' povedal po podpísaní dohody medzi stranou Sloboda a Solidarita a obcianskym hnutím Obycajní ludia Igor Matovic, poslanec parlamentu za SaS a predstavitel Obycajných ludí."

R. Sulík na túto tému povedal:

"To znamená, že vynaložím maximálne úsilie pri ich presadzovaní v rámci koalície a pri najbližšej aktualizácii vládneho programu ich predložím na jeho doplnenie. Tento príslub nahrádza pôvodnú dohodu v tejto veci s obcianskym hnutím Obycajní ludia, ktorú sa, bohužial, nepodarilo naplnit."

HN 3. augusta 2010 uviedli: "I. Radicová tvrdí, že vládny program sa pri vyhodnocovaní bude dat doplnit. 'Toto je príležitost na to, aby jednotlivé politické strany dávali návrh, co ešte považujú za velmi dôležité.' "

Jediná strana, ktorá odmieta budúcu aktualizáciu programu je KDH. Tí, ktorí Matovicovi príslub dali, ho nijako nedementovali.


Dátum zverejnenia analýzy: 13.02.2011
success
error