DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Igor Matovič

OĽaNO

Poslal som SMS aj Richardovi Sulíkovi, aj pani premiérke, že máme riešenie. Lebo videl som, že trápia sa, majú tam mimoriadnu koaličnú radu. Trápia sa s tým, teda našim postom, že nechceme to podporiť, jednoducho nechceme ustupovať Orbánovi. A tak sme vymysleli vlastne riešenie také, aby sme získali čas. To riešenie bolo o tom, že podporíme, samozrejme budeme hlasovať za to naše, za náš pozmeňovací návrh.

Igor Matovic - 14.02.2011
Pravda

Komunikácia, formou SMS medzi I. Matovičom a R. Sulíkom z 9. februára 2011, ktorú R. Sulík poskytol denníku SME:

"18:36 I. Matovič: mame riesenie

18:40 R. Sulík: Prid ku mne do kanclu

18:53 R. Sulík: Igor, ked prijmeme tvoj navrh, tak nadalej bude platit dnesny stav. To znamena, ze budeme odoberat obcianstvo vsetkym.

18:54 I. Matovič: To je nevyhoda, vyhoda je, ze ziskame cas na dohodu a hladanie riesenia. Podstatne je ale to, ze nam nebude politiku robit Fico a nikto nestrati tvar.

19:00 R. Sulík: Igor, riesenie hladame 8 mesiacov a pocas tejto doby prislo o obcianstvo 31 ludi a z toho iba jeden Madar.

19:02 I. Matovič: Vacsina tych, co si nase nemohli nechat, lebo tak im kazali zakony inej. Nic sa nestane, ak budu vediet, ze riesenia hladame, alebo si osvojte na pozmenovak a bude to krok vpred.

19:15 R. Sulík: Prave ze to nie je pravda. 31 je tych, ktorym bolo odobrate obcianstvo na zaklade Ficovho zakona. Na a s tym, ze politiku robi Fico, sa da len suhlasit.

19:25 R. Sulik: Vieme sa dnes stretnut

19:32 I. Matovič: Alebo nech to stiahnu este pred pozmenovakom a prezentovat, ze sa zatial nepodarilo bohuzial dohodnut. Osobne vsak netuzim byt v koalicii, ak si presne nedohodneme noty ako dalej v koalicii."

I. Matovič 10. februára na tlačovej besede, ktorá sa uskutočnila ešte pred hlasovaním o novele o štátnom občianstve, informoval, že koalícia bude pri hlasovaní rešpektovať slobodnú vôľu poslanca. "My podporíme náš pozmeňujúci návrh, ktorý dáme a následne sa koalícia rozhodne či nechá zákon prejsť, alebo ho stiahne", uviedol Matovič. Pričom informoval, že z vyjadrení koaličných poslancov je pravdepodobné, že návrh z rokovania predkladatelia stiahnu. Celý záznam z tejto tlačovej besedy môžete nájsť tu.

Dátum zverejnenia analýzy: 13.02.2011
success
error