DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Richard Sulík

SaS

Samozrejme, za tri mesiace práce si pýtať 90 tisíc eur odstupné je nehorázne. Nedošlo k vyplateniu tých peňazí a fond skúma aké sú možnosti

Richard Sulík - 14.02.2011
Pravda

Richard Sulík sa 4. februára 2011 pre korzár.sk vyjadril, že dá preskúmať kroky, či existuje možnosť, aby táto odmena vyplatená nebola.

Sulík sa 7. februára pre Slovenský rozhlas vyjadril, že po dohode so šéfkou FNM, jediného akcionára teplární, bude vyplatenie odmeny Zichovi pozastavené. "Štedré odstupné tak podľa Richarda Sulíka zatiaľ vyplatili len nominantovi SDKÚ-DS Jánovi Podhorskému, ktorý viedol tepláreň 4 mesiace."

Denník Korzár zverejnil 21. februára 2011 rozhovor s I. Zichom, z ktorého vyplýva, že odstupné skutočne vyplatené nebolo:

"Korzár: Hoci FNM vám momentálne pozastavil vyplatenie odstupného, podľa kolektívnej zmluvy, ako aj vašej manažérskej zmluvy, by ste naň mali mať nárok. Ak by ste dostali odstupné, vrátili by ste ho, ako to od vás požaduje pán Sulík?

Zich: FNM mi nemohol a ani nepozastavil vyplatenie odstupného. Podľa kolektívnej zmluvy existuje iba jediný dôvod nevyplatiť odstupné, a to ak zamestnancovi bol v priebehu pol roka pred ukončením pracovného pomeru právoplatne uložený trest súdom za čin, ktorého sa dopustil pri plnení pracovných úloh. Nevyplatiť odstupné je rozhodnutím štatutárneho zástupcu spoločnosti a za svoje rozhodnutia je plne zodpovedný len on, aj keď ho na tento trestný čin Sulík a aj Mikloš podľa môjho názoru navádzali."

Dátum zverejnenia analýzy: 13.02.2011
success
error