DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Richard Sulík

SaS

Existuje nejaký ich verejný prísľub (Obyčajných ľudí, pozn.) z leta, kde teda povedali, že pokiaľ by vystúpili z klubu, tak vrátia mandát.

Richard Sulík - 14.02.2011
Pravda

Prísľub o vrátení mandátu pri vystúpení z poslaneckého klubu dali poslanci za Obyčajných ľudí v dohode s SaS, ktorú uzatvorili 2. augusta 2010.

"DOHODA MEDZI STRANOU SLOBODA A SOLIDARITA A OBČIANSKYM HNUTÍM OBYČAJNÍ ĽUDIA

Plnenie dohôd je základom akejkoľvek dobrej spolupráce, a preto ja, Richard Sulík, predseda strany SaS s vedomím premiérky Ivety Radičovej, vyhlasujem, že program strany SaS bude rozšírený o tie body programu občianskeho hnutia Obyčajní ľudia, s ktorými strana SaS súhlasí. To znamená, že vynaložím maximálne úsilie pri ich presadzovaní v rámci koalície a pri prvej aktualizácii vládneho programu ich predložím na jeho doplnenie. Tento prísľub nahrádza pôvodnú dohodu v tejto veci s občianskym hnutím Obyčajní ľudia, ktorú sa bohužiaľ nepodarilo naplniť.

My, poslanci Národnej rady Slovenskej republiky, Jozef Viskupič, Martin Fecko, Erika Jurinová a Igor Matovič, dávame verejný prísľub, že do konca volebného obdobia nevystúpime z poslaneckého klubu SaS. V prípade, ak by ktokoľvek z nás z poslaneckého klubu vystúpil, vzdá sa poslaneckého mandátu. Tento prísľub dávame preto, aby už nikto viac nepochyboval o našej podpore koalícií.
"

Dátum zverejnenia analýzy: 13.02.2011
success
error