DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Richard Sulík

SaS

Áno, no ešte raz, máme tu vyjadrenie z deviateho, to je streda, kde Igor Matovič je citovaný, teda kde je napísané, je to správa TASR. Sľúbil, že po stiahnutí vládneho návrhu nepodporí ani opozičnú novelu. Veď to Igor Matovič sám povedal ešte v stredu večer, kedy bola tá koaličná rada.

Richard Sulík - 14.02.2011
Pravda

Igor Matovic uviedol na spomínanej tlacovej konferenciu "my nepodporíme", co sa dá jednoznacne interpretovat, že spomínanú novelu nepodporia všetci Obycajný ludia, teda aj samotný I. Matovic. Výrok R. Sulíka preto hodnotíme ako pravdivý.

R. Sulík sa odvoláva na správu tlacovej agentúry TASR (10. februára 2011), v ktorej sa okrem iného píše:

" Dali sme návrh, ktorý bol prijatý. Koalícia bude rešpektovat slobodnú vôlu každého poslanca a nechá na jeho svedomí, ako zahlasuje pri novele zákona o štátnom obcianstve. My budeme hlasovat tak, že podporíme náš pozmenovací návrh,' uviedol Matovic na dnešnom brífingu v parlamente. Zároven slúbil, že po stiahnutí vládneho návrhu nepodporí ani opozicnú novelu a vytvorí sa tak priestor na dalšie rokovania o úprave podmienok dvojakého obcianstva. 'Aby bol výsledný produkt kvalitný, dobrý zákon o štátnom obcianstve, ktorý bude konsenzom koalície aj opozície,' dodal."

I. Matovic 10. februára 2011 na tlacovej besede, ktorá sa uskutocnila ešte pred hlasovaním o novele o štátnom obcianstve, informoval, že koalícia bude pri hlasovaní rešpektovat slobodnú vôlu poslanca."S tým, že povedali sme, že v prípade, ak teda sa dohodneme, tak následne my nepodporíme novelu, ktorá je vlastne v prvom cítaní z dielne strany Smer," doplnil Matovic. 

*výrok doplnený a zmenený zo zavádzanie na pravda 24. februára 2013

Dátum zverejnenia analýzy: 13.02.2011
success
error