DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Béla Bugár

MOST-HÍD

Budem žiadať jednu vec, ak ma tam pozvú, zmeniť alebo zrušiť to uznesenie, ktorým Fórum Karpatskej kotliny sa stala inštitúciou maďarského parlamentu, ale to nie je zrušenie Fóra.

Pavol Paška vs. Béla Bugár - 07.02.2011
Pravda


Bugár povedal, že sa bude snažiť presadiť, aby Fórum poslancov Karpatskej kotliny nepatrilo pod maďarský parlament (nie, aby došlo k zrušeniu Fóra poslancov Karpatskej kotliny, pozn.). 


SITA


"Pokúsim sa prvé kroky nasmerovať na Maďarsko. Presvedčiť, že sú určité možnosti, ako urobiť malý krok alebo nejaké gesto smerom na Slovensko, ale aj na slovenských Maďarov, napríklad uznesenie maďarského parlamentu o tom, že Fórum poslancov Karpatskej kotliny patrí pod maďarský parlament. Keby to uznesenie anulovali, tak už by to bol určitým spôsobom minimálne náznak toho, že rozumejú, čo vadilo,"
povedal v rozhovore pre agentúru SITA Bugár

Podľa Bugára je problém predsedu Fideszu a predsedu maďarskej vlády Viktora Orbána, že spolu nerokovali a Most-Híd nebral do úvahy. "On si musí vybrať cestu. Má rôzne cesty, rôzny výber. To je jeho rozhodnutie. Moje rozhodnutie je, že môžem rokovať bez problémov, ale len ako partner, nie ako podriadená osoba, to neexistuje," vyhlásil Bugár. Upozornil, že podpredseda maďarskej vlády už strane Most-Híd poslal list, v ktorom Bugárovu stranu oslovil, aby zaslala stanovisko, čo by chcela zmeniť na Fóre poslancov Karpatskej kotliny. "Pritom ešte pred dvoma-troma týždňami hovoril, že my musíme dokázať, či sme maďarská strana, alebo nie. Ja som odkázal, že my nič dokazovať nebudeme, ja dokážem voličom, že držím slovo a chceme zrealizovať náš program. Takže, došlo tam k posunu. Čakáme ako sa zachovajú. Zúčastním sa na každom rokovaní, na ktoré ma pozvú. Pokiaľ budem vidieť, že to má význam," uviedol Bugár.

Dátum zverejnenia analýzy: 06.02.2011
success
error