DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Pavol Paška

SMER-SD

Pretože teraz hovoril som o kontexte. Do poslednej chvíle a bol som pri tom ako predseda NR SR, sme komunikovali na bilaterálnej úrovni s našimi maďarskými partnermi aj v Maďarskom národnom zhromaždení, aby neprijímali zákon, ktorý evidentne vyvoláva množstvo otáznikov a že ako odveta bude použité prijaté zákony, napríklad.

Pavol Paška vs. Béla Bugár - 07.02.2011
Pravda

Budapeštiansky parlament prijal novelu zákona o občianstve 26. mája 2010. Bývalý predseda vlády Robert Fico sa 14. mája 2010 vyjadril, že Slovensko prijme protiopatrenia, ak maďarský parlament rozhodne o zavedení dvojitého občianstva.

Predseda Národnej rady SR Pavol Paška (Smer-SD) 25. mája 2010 po hlasovaní parlamentu zaslal diplomatickou cestou svojmu maďarskému partnerovi Pálovi Schmittovi schválené uznesenie NR SR, ktoré vyjadruje hlboké znepokojenie nad iniciatívou Národného zhromaždenia Maďarskej republiky, ktorej cieľom je novelizáciou zákona o štátnom občianstve umožniť udeľovanie dvojakého občianstva aj občanom SR. Tak ako spomína pán Paška, snaha komunikovať s maďarskými partnermi na poslednú chvíľu naozaj bola prítomná.

Dátum zverejnenia analýzy: 06.02.2011
success
error