DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Béla Bugár

MOST-HÍD

Dôležité je, aby ste ma pochopili. Práve vtedy v auguste ešte sa tvorili, však no, fakticky sa vytvorilo, vtedy to bolo čerstvé, aj programové vyhlásenie vlády, ale predtým aj tézy. A to bol jeden jediný zákon, o ktorom ste dosť hlboko a dlho diskutovali ešte počas tvorby programového vyhlásenia vlády. No, to znamená, že ak pán Matovič mal k tomu výhrady, no tak mal sa vtedy ozvať, vtedy sa neozval.

Pavol Paška vs. Béla Bugár - 07.02.2011
Nepravda

Igor Matovič odmietol podporiť vládny návrh novely zákona o štátnom občianstve ak by mu neprešiel pozmeňujúci zákon. Vyjadril sa tak však až 24. januára 2011. O dva dni na to toto vyhlásenie zmenil s tým, že pozmeňujúci návrh nepredloží, ale že Obyčajní ľudia novelu v takej podobe akú schválila vláda 26. januára 2011 nepodporia

Obyčajný ľudia sa však ku vládnemu návrhu, resp snahe zmeniť súčasné znenie zákona, vyjadrovali negatívne už v auguste 2010. Nie je tak pravda, že by sa Matovičovi ľudia neozvali keď to bolo aktuálne, teda v auguste. SME 20.augusta 2010 k tomu uviedlo: 

"Nová koalícia má zmenu zákona v programovom vyhlásení, stále však nevie, ako na to. Kým SDKÚ ešte pred voľbami predložilo vlastný návrh o nerešpektovaní maďarského zákona u nás, KDH vtedy hlasovalo s predchádzajúcou koalíciou. Zmenu teraz nechce ani štvorica Obyčajných ľudí okolo Igora Matoviča (SaS). Koalícia tak nemá dosť hlasov."

Dátum zverejnenia analýzy: 06.02.2011
success
error